Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Twitter videolarına Embed özelliği geldi.

Önde gelen sosyal ağlardan Twitter, yüklenen videoların herhangi bir web sitesine yerleştirilebilmesi için yeni bir seçenek ekledi.

Önde gelen sosyal ağlardan Twitter, yüklenen videoların herhangi bir web sitesine yerleştirilebilmesi için yeni bir seçenek ekledi.

 

Popüler mikro-blog sitesi Twitter, resmi blog adresi üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile birlikte getirdiği yeni özelliğini duyurdu. Twitter'daki videolar için embed özelliği geldi. Aslında bu özellik daha önceden paylaşılan Tweet'ler için mevcuttu. Ancak şirket, bu özelliği Twitter'a yüklenen videolar için de getirdi.
Twitter'a yüklenen videoları artık kullanıcılar, web sitelerine ya da bloglarına çok kolay bir şekilde yerleştirebiliyor. Bu sayede Twitter da kullanıcı kitlesini genişletmeyi hedefliyor. Kullanıcılar, Twitter'a yüklenen videoların HTML Embed kodunu ise genişletilmiş seçenekler menüsünün altında yer alan 'Video Embed' seçeneğinden elde edebiliyor. Ayrıca herhangi bir web sitenin içerisine yerleştirilen videoyu paylaşan kişinin profil fotoğrafı ve Twitter hesabına tek tıkla ulaşmak da mümkün.
Bunun için videonun sağ alt köşesindeki Twitter logosuna tıklamak yeterli.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
“Women’in Business Talk” Etkinliği için Başvurular başladı.

Microsoft olarak, Türkiye ve dünya genelinde kadınların iş gücüne katılım oranının artırılmasına yönelik pek çok proje gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu...

Şirketini uçurumdan alan 7 efsane ürün!

Batmak üzere olan bir şirketi tek bir ürün kurtarabilir mi? Bu 7 efsanevi ürün, işte bunu başardı! Rakipleri karşısında kendilerini batmak...

Kapat