Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Office’te Yenilikler Bitmiyor: Yeni Bulut Depolama Alanı Entegrasyonu

Belgeleriniz nerede depolanıyor olursa olsun Office’in, belgeler üzerinde çalışmak için en çok tercih edilen yöntem olmasını istiyoruz. Kasım ayında, Dropbox’ta depolanan belgelere Office uygulamaları içerisinden erişimi, düzenlemeyi ve paylaşmayı kolaylaştırmayı amaçlayan Dropbox ile özel bir ortaklık duyurusu yapmıştım. Bugün ise mevcut Dropbox entegrasyonuna ilave olarak, daha da geniş bir dizi bulut hizmetiyle entegrasyon sağlayacak iki yeni özelliği bildirmekten dolayı mutluyum.

Bunlardan birincisi iPad ve iPhone için dosya seçicisi entegrasyonu ve ikincisi ise okuma ve düzenleme için Office Online entegrasyonudur. Bunlar küçük iyileştirmeler gibi gözükebilecek olsa da bu yeni özellikler Office’in müşterilerimiz için önemli olan uygulamalara ve hizmetlere entegrasyonu anlamında büyük bir ilerlemeyi temsil ediyor.

İOS Uygulamalarında Yerel Bulut Depolama Entegrasyonu

Bugünden itibaren bulut depolama hizmeti sağlayıcıları, iOS’taki Office uygulamaları içerisindeki “Konumlar” seçicisine yerel olarak entegre olabilecektir. Bu sayede kullanıcılar direkt olarak Office içerisinden bu türden hizmet sağlayıcılarında barındırılan belgeleri açabilecek, düzenleyebilecek ve kaydedebilecekler. Bugün iPad ve iPhone entegrasyonunu duyuruyoruz fakat bir yandan da evrensel Office uygulamalarını Windows 10 ve Office for Android uygulamalarıyla entegre etmek için büyük bir hızla çalışmaya devam ediyoruz. Yani gelecekte kullanmakta olduğunuz cihaz, platform veya depolama hizmeti sağlayıcısı ne olursa olsun Office belgeleri bir dokunuş uzağınızda olacak.

Yeni Office Online Entegrasyonu

Ayrıca bulut hizmetlerinin, Office Online’ı uygulamaları içerisine entegre etmelerine imkân veriyoruz. Bu sayede kullanıcılar herhangi bir internet tarayıcısı ile söz konusu hizmetler içerisindeki belgeleri açabilecek, okuyabilecek ve düzenleyebilecek. Box, Citrix ve Salesforce’un yeni Bulut Depolama İş Ortağı Programımız kapsamında bizimle çalışmakta olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz ve gelecekte de başka hizmet sağlayıcıları ile birlikte çalışmayı umuyoruz. İlgi duyan iş ortaklarımız başvurularını buradan yapabilir.

Bugün yaptığımız duyurular, Office’i müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için yepyeni yollarla açmak amacıyla başlattığımız yolculuktaki adımlardan sadece birisi. Bugün içerisinde bulunduğumuz bulut ve mobil öncelikli dünya tam anlamıyla işlerimizi her yerden ve her cihaz üzerinden gerçekleştirebilme esnekliği ile ilgilidir. Ve bu heyecan verici yeni özellik, Office’i neredeyse her türlü uygulama, platform ve bulut depolama hizmetleriyle kullanmayı hiç olmadığı kadar kolay hale getirecek.

KAYNAK: BLOG MİCROSOFT

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
Sabit disk olarak HDD seçenlere özel 7 adım!

SSD'lere rağmen depolama alanı olarak HDD'den vazgeçemiyorsanız, bu rehbere mutlaka göz atın! HDD satın alacaklara 7 özel adım! Bilgisayarın en...

Stardock’tan, Windows 10’a özel Başlat menüsü.

Windows 10 ile geri dönen Başlat menüsü hoşunuza gitmediyse, eski dostunuz yine yanınızda! Microsoft'un, Başlat menüsünü kaldırmak konusundaki anlamsız ısrarı...

Kapat