Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Office 365 için Aralık’ta neler duyurduk?

mobile

Yılbaşı döneminde bile çalışmalarımıza ara vermedik ve yeni uygulamalar ve özelliklerle iş başındaydık. Peki, havadislerimiz ne mi? Mesela Lumia 950 gibi yeni Windows 10 telefonları da artık Office Mobile ile birlikte geliyor. Ayrıca Apple cihazları için Office, Android için Skype for Business, Office 365 Planner için bir ön izleme ve BT için yeni yönetim araçları ile ilgili güncel haberlerimiz var.

Office Mobile şimdi yeni Windows 10 telefonunuza önceden yüklü!

Mobil haldeyken de üretken olmanıza yardımcı olmak için Office Mobile yeni Lumia 950’ye önceden yüklenmiş olarak geliyor. Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook Mail ve Outlook Calendar uygulamaları dokunmatik kullanıma daha uygun ve kolay kullanımlı. Dokümanlarınıza her yerden erişin, paylaşın, inceleyin ve yorum ekleyin; böylece hareket halindeyken bile hiçbir şeyden uzak kalmayın. Office uygulamalarını telefonunuzdan Continuum için Office desteğiyle aynı bilgisayarınızdaki gibi kullanabilirsiniz.

Outlook: E-postalarınızı önceliklendirmek için Outlook Mail içerisindeki Arşiv, Bayrak veya Sil gibi işlem hareketlerini kullanın.

Word: En Son Kullanılanlar sizi herhangi bir cihazınızda en son görüntülediğiniz dokümana yöneltir; böylelikle incelemeye, düzenlemeye veya yorumlamaya her zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Smart Lookup (Akıllı Arama) özelliği, çalıştığınız belgeden ayrılmadan web’ten gerekli kavramları dokümanınıza taşır.

Excel: Excel uygulaması dokunmatik kullanıma uygun olarak geliştirildiğinden bir çırpıda verilerinizi düzenleyebilir, hücreler oluşturabilir, formülleri kopyalayabilir ve yeni tablolar ekleyebilirsiniz. Treemap (Ağaç haritası) ve Sunburst (Gün ışığı) gibi grafik çeşitleriyle verilerinizi yeni yollarla görselleştirin ve gerekli kavramlara güzel görünümlü yollarla ulaşın.

PowerPoint: Toplantıya giderken sunum üzerinde hızlıca düzenlemeler yapın. Daha sonra vurgulamak istediğiniz başlıkları size hatırlatan ve yardımcı olan notlarınızla sunumunuzu telefonunuzdan gerçekleştirin.

OneNote: Düşüncelerinizi, notlarınız ve yapacaklarınızın listesini, dijital defteriniz OneNote ile kaydedin. Etiketler ve fotoğraflar ekleyin ve başkalarıyla birlikte ve aynı anda çalışabilmek için defterlerinizi paylaşın.

Skype for Business: Skype for Business anlık ileti, ses ve video arama özellikleriyle hareket halindeyken ekibinize bağlı kalmanıza yardımcı olur. Yüksek kaliteli tam ekran video ve PowerPoint üzerinden sunumlar gibi içerikleri aynı anda görüntüleme özelliğiyle zengin ve modern bir toplantı deneyimi yaşatır. Voicemail ve Arama iletme özelliklerini kurun ve hiçbir aramayı kaçırmayın.

Office Mobile + ContinuumContinuum, Windows 10’un telefonunuzu bir bilgisayar gibi kullanmanızı sağlayan yeni özelliği. Telefonunuzu daha büyük bir ekran, klavye ve fareye bağladığınızda aynı bir bilgisayarda çalışır gibi çalışabilmeniz için Office Mobile uygulamalarının ölçekleri artar. Office uygulamalarını daha büyük bir ekranda kullanırken telefonunuzu ve başka mobil uygulamaları da aynı anda kullanabilirsiniz.

Cortana ve Office 365 Entegrasyonu: Bu senenin başlarında Windows 10’daki Cortana özelliğini işteyken daha üretken olabilmesi için Office 365’e ekledik. Cortana’yı, size toplantılarınızda yardımcı olması, görüşeceğiniz kişilerle ilgili bilgileri daha rahat toparlamanızı ve ilgili belgelere daha kolay erişmenizi sağlaması için Office 365 iş hesabınıza bağladık. Şimdi mobil durumdayken bile daha az eforla daha üretken olabilmeniz için bu entegrasyon Windows 10 telefonları için de geçerli.

*Word, Excel ve PowerPoint ’ta Continuum ile telefonunuzdan düzenlemeler yapmak için Office 365 üyeliği gerekir, fakat 31 Mart 2016’ya kadar Office 365 üyeliği olmadan denemek mümkündür.

Apple ve Android için Office Yenilikleri

Mac ve iOS için Office 2016’da Open Document Biçimi (ODB) desteği: Kullanıcıların Mac, iPad veya iPhone’da Office uygulamalarını kullanırken belgeleri daha rahat görüntülemeleri için OBD yazı, sunum ve elektronik tablo belgelerine destek ekledik.

Mac için Office 2016’da hızlı ekran görüntüsü çekimiWord, PowerPoint veya Excel’den direkt olarak istediğiniz herhangi bir uygulamada ekran görüntüsü çekimi yapabilirsiniz veya ekranın sadece bir kısmını çekebilir ve doküman, sunum ve elektronik tablolarınıza ekleyebilirsiniz.

Mac için Word 2016’da özel alıntılama: Var olan alıntılama opsiyonlarına ek olarak, farklı şekillerde kaynakça oluşturmak için artık dış kaynaklardan BibWord gibi özel alıntılama stilleri ekleyebilirsiniz.

Android için Skype for BusinessSkype for Business artık Android cihazları için kullanımda. Kullanıcılar Android cihazlarında gelişmiş Arama Modu ve Toplantı Modu deneyimleri, yeni pano, bir dokunuşla toplantıya katılım ve tam ekran video için basitleştirilmiş kullanıcı ara birimiyle daha üretken olacaklar.

BT yöneticileri de ayrıca daha fazla güvenlik için yeni destek özellikleri ve modern kimlik doğrulaması ve Multi-factor Authentication gibi doğrulama düzeneklerinden yararlanabilecekler.

Office Planner ön izlemesi şimdi kullanılabilir

Bu senenin başlarında Office 365 Planner uygulamasını duyurmuştuk ve bu hafta Office 365 Planner ön izlemesini Office 365 1. faz ticari müşterilere yaymaya başladık.

Planner, Office 365 içerisinde ekiplerin daha kolay organize olmalarına ve çalışmalarını daha kolay yapılandırmalarına yardımcı olan bir uygulama. Ekipler bu uygulamayla kolaylıkla yeni planlar oluşturabilir, organize edebilir, görevlendirmeler yapabilir, bir görevin bitiş tarihlerini ayarlayabilir ve durum güncelleyebilirler. Planner, ekip üyeleri için beraber çalışmayı kolaylaştırır. Kullanıcılar görevlere dosyalar ekleyebilir ve görevlerin altında konuşabilirler. Planner’ın görsel panoları ve e-posta bildirimleri, herkesi girişimlerinin genel süreciyle ilgili haberdar eder.

Bütün Office 365 Kurumsal planları, Office 365 İş Başlangıç ve Office 365 İş Ekstra müşterileri Planner ön izlemesini kullanabilir. Biz bu dünyaca yayımın birkaç hafta içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz.

BT için yeni yönetim araçları

BT yöneticileri için Office 365 Grupları ve Grup verilerinin yönetimini kolaylaştırdık. Geliştirilmiş uyumluluk kontrolüyle yöneticiler artık grubun posta kutusunda eKeşif ve yasal tutma gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca yöneticiler yakında Azure Yönetim Portalı ile kurala dayanan üyelik grupları kurabilecekler.

İki hafta önce Office 365 yöneticileri için Sway’e grup veya kişisel erişim kontrolleri yeniliğini duyurduk. BT yöneticileri artık üçüncü şahıs içerikli kaynakların (Flickr, YouTube ve Twitter gibi) Sway içerisinde kurumlarındaki hangi kullanıcılar tarafından erişilebildiğini de kontrol edebiliyorlar.

Office 365 için yenilik dolu bir yıl oldu! Windows için Office 2016, Mac için Office 2016, Sway ve Office 365 Groups’u başlattık. Android, iOS ve Windows için yeni ve gelişmiş uygulamalar sunduk ve PowerPoint Designer, Morph ve Office 365 yeni kurumsal planı E5 gibi inovasyonlarla doğru yolda devam ettik.

2015’i tamamlarken müşterilerimize destekleri ve geri bildirimleri için minnettarız. 2016’da gerçekleştireceğimiz daha pek çok yeniliği iple çekiyoruz!

Bu yazı, http://blog.microsoft.com adresinden derlenmiştir.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
StorSimple’a genel bir bakış

StorSimple nedir? Kurumlar için faydaları nelerdir? Tüm bunların yanıtının yanı sıra bu hibrit depolama çözümüne dair heyecan verici gelişmeleri de...

Yeni yılda siber saldırılara hazırlıklı olun!

Son günlerde ülkemiz gündeminde üst sıralara yerleşen haberlerden biri siber saldırılardı. Microsoft, bu alanda da geniş bir güvenlik çözümleri yelpazesi...

Kapat