Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

MSP Kickoff’ 15′ te Neler Oldu?

Microsoft’un üniversitelerdeki öğrenci temsilci programı Microsoft Student Partners Programının yeni dönemi Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde düzenlenen MSP KickOff ile başladı.

Türkiye’deki birçok üniversiteden yapılan 1000’i aşkın başvurunun değerlendirilmesiyle programa alınmaya hak kazanan 60 seçkin öğrenci, MSP KickOff boyunca Microsoft Teknolojileri konularında Behice Funda, Burak Bayburtlu, Mustafa Kasap, Engin Polat, Daron Yöndem, Ümit Batu gibi uzmanlardan eğitim aldılar. Teknik oturumların yanı sıra Xbox One ile eğlenceli deneyimler yaşayıp, Özge Ersu ile keyifli zaman geçirdiler. İlk gün düzenlenen gala yemeği ile birlikte birbirlerini daha yakından tanıma imkânı buldular.

MSP olmanın en güzel yanlarından biri de yeni Microsoft Teknolojilerini herkesten önce kullanmaktır. En yeni Windows 10  yapısını deneme imkânı bulan MSP’ler, Burak Bayburtlu tarafından tanıtılan bir dizi yeni cihazı da deneme imkânı buldu.

Bu dönem diğer MSP dönemlerinden farklı olarak ING Bank Turungers ekibi de MSP KickOff’a konuk olarak, bankacılık sektörü ile ilgili yaşanan sorunları MSP’lere aktardı. 25 farklı sorunun belirlendiği etkinlikte, 25 farklı çözüm projesi belirlenip çalışmalara başlandı. Kısa süre sonra MSP’lerin bankacılık sektörüne sağladığı yeni çözümleri yine bu sayfadan duyuruyor olacağız.

MSP KickOff gösteriyor ki, yeni dönemde de MSP’ler çok büyük işlere imza atacak ve adlarından söz ettirmeye devam edecekler. Microsoft Student Partners programı ve etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmak için bizi #msptretiketi ile takip edebilirsiniz. Ayrıca msakademik.net sitemizden sürekli güncel bilgiler edinebilirsiniz.

KAYNAK: blog.microsoft

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
Intel işlemciler hakkında bilmeniz gerekenler!

Intel'in Core i3, i5 ve i7 işlemcilerinden hangisini seçelim; bu isimler aslında ne anlama geliyor? Şöyle bir düşünelim. İşlemcilerin performanslarını...

Windows 7 Sürümleri Arasındaki Farkları Biliyor musunuz?

Bir öğrencinin işletim sistemi gereksinimleri ile büyük bir kurumun gereksinimleri arasında büyük farklar olduğu için, Windows 7’nin 6 farklı sürümünden herhangi...

Kapat