Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

2015 Mobil Dünya Kongresi’nde Microsof’ta 10 Ödül

Microsoft, Mobil Dünya Kongresi‘nde 10 ödülü vitrinine yerleştirdi. En İyi Mobil Tablet (Surface Pro 3), Mobil Dünya Kongresi 2015′in En İyisi (Lumia 640) ve 2015 Mobil Dünya Kongresi En İyi Seçim (Lumia 640 XL) bu ödüller arasında.

Microsoft, etkinlikte Lumia telefonların iki yeni ve ekonomik modelini duyurdu. Microsoft Cihazlar Grubu Başkan Yardımcısı Stephen Elop, bir blog yazısında bu cihazlar “insanlara her yerden ve her zaman daha fazlasını yapabilme esnekliğini kazandırıyor” diye yazıyor. Microsoft MWC’de ayrıca, iPad, iPhone, Android cihazlar ve Windows’lu tabletlerle uyumlu çalışan süper hafif evrensel klavyesini de tanıttı. Bu yenilikçi Katlanır Evrensel Klavye Mobil Dünya Kongresi 2015′in “En İyisi” ödülünü aldı. Bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nin kaçırdığınız bölümleri olduysa, Lumia Conversations blog sayfasında özet bilgileri bulabilirsiniz.

4 Mart’ta San Francisco’da yapılan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC), Microsoft Xbox birimi Başkanı Phil Spencer, Windows 10 için Xbox Live SDK’nın yakında daha geniş bir geliştirici kitlesinin erişimine açılacağınıduyurdu. Bu, şirketin tüm Windows 10′lu cihazlar genelinde oyun uygulamalarını hedefleyen birleşik vizyonunun bir parçası. Spencer ayrıca Xbox ve Windows 10 için sırada daha neler olduğunu anlattı. GDC’nin Perşembe günkü etkinliklerinde ise Microsoft ve Motiga, yaptıkları ortaklıkla bu yıl içinde Windows 10 ve Xbox One için “Gigantic“in yayınlanacağını ve ücretsiz oynanabileceğini duyurdular. ID@Xbox programı üzerinden oyunlarını yayınlayan 30′u aşkın geliştirici de önizleme ve detaylarını GDC’de paylaşıyor.

Mac için Office 2016′nın önizlemesi çıktı

Bulutta çalışan bu üretkenlik paketi, belgelerinize herhangi bir anda, her yerden ve her cihazdan ulaşabilmenizi mümkün kılıyor. Kısa bir süre önce Windows 10 için Office ve Android tablet için Office sürümlerinde açıklandığı gibi, Mac için Office 2016 da kusursuz bir Office deneyimine sahip, ayrıca Mac’e özgü özelliklerden yararlanacak şekilde tasarlandı. Yeni Mac için Office’de Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook’un güncelleştirilmiş sürümlerini, yeniden tasarlanan şerit, yeni bir görev bölmesi arabirimi, yeni tema ve stiller gibi modernleştirilmiş kullanıcı deneyimleriyle birlikte bulunuyor.

Bu illüstrasyon, SLAC Ulusal Hızlandırıcı Laboratuvarı’nda yürütülen, fotosentetik bakterilerden alınan proteinin ışık karşısında nasıl şekil değiştirdiklerini ortaya çıkaran deneyi betimlemektedir. (Fotoğraf SLAC’ın izniyle kullanılmıştır.)

Ayrıca, Nesnelerin Interneti’nin Stanford’daki bir laboratuvara evrenin kökeni araştırmalarında nasıl yardımcı olduğunu da gördük. Stanford Üniversitesi’nin batısındaki tepelere, dünyanın en uzun, en düz yapısı olan Ulusal Hızlandırıcı Laboratuvarı konuşlanmıştır. Bu, 1960′larda kurulmuş, yaklaşık üç kilometre uzunluğunda bir parçacık hızlandırıcıdır. Elli yılı aşkın tarihi boyunca SLAC, bilim insanlarının yeni ilaçlar, elektronik için yeni malzeme ve temiz enerji üretimi için yeni yöntemler bulmalarına yardımcı oldu. Burada yapılan araştırmalar, atomlara ait en ayrıntılı bilgileri ortaya koymuş, maddenin temel yapı taşlarının keşfedilmesini sağlamış, evrenin başlangıcına ve karanlık enerjinin yapısına dair kavrayış kazandırmıştır. Bu hassas bilimsel kaynağın geliştirilmesi ve işlerliğinin en üst düzeyde sağlanması amacıyla SLAC’ın tesis ve bilgi teknolojisi grupları Nesnelerin Interneti‘nin (IoT) araştırılmasında işbirliği içinde çalışıyorlar.

Stephen Alvarez, kısa süre önce Washington eyaletindeki Big Four Ice Caves’de yaptığı fotoğraf çekimi sırasında.

Kısa süre önce yayınlanan bir yazıda gösterildiği gibi, National Geographic’in foto muhabirlerinden Stephen Alvarez akıllı telefon fotoğrafçılığını bir üst düzeye taşıyor. Alvarez ve arkadaşı fotoğrafçı John Burcham, Nisan 2014′te iki hafta boyunca Everest Dağı’nı yürüyerek dolaştılar. Yanlarına sadece gerekli eşyalarını ve ikişer Lumia akıllı telefon aldılar. Elli yaşındaki fotoğrafçı, 1987′de University of the South’dan mezun olduğundan bu yana hemen hemen kesintisiz olarak dergilere çekim yapmış, 20 yıldır da National Geographic ile çalışıyor. Dergi, Alvarez’den yalnız Microsoft akıllı telefonları kullanarak Dünyanın Yedi Doğal Harikası’nı fotoğraflamasını istedi.

Bolca yayınlanan güncellemeler, uygulama ve oyun hazinesi sunuyor. Windows Phone 8.1′li cihazlar için yayınladığı yeni güncellemelerle, Haftanın Uygulaması, kişisel haber derginiz Flipboard‘da dergilerin tek tek oluşturulması, ilginizi çeken konuları seçmenize yardımcı olan yeni başlık seçici ile şimdi daha kolay. Güncel Indie Game Spotlight, “Transport Empire,” “Smash Cops Heat” ve bağımsız geliştiricilerden daha onlarca başlığa ışık tutuyor. Afterlight ile fotoğraflarınızı düzenleyin. Sekiz düzeltme aracı, 57 filtre ve neredeyse 70 doku seçeneğiyle görüntülerinizi en iyi şekilde kullanır, her resme özellik katabilirsiniz. Dikkat çekici siluetleri ve gerçeğe çok yakın animasyonlu dövüş sporları teknikleriyle “Shadow Fight 2” daha şimdiden Windows Phone’da sadık bir takipçi grubuna sahip. Şimdi, Windows’lu PC ve tabletlerde tekme, yumruk atabilir, zıplayabilir ve gücünüzle zafere ulaşabilirsiniz. Yeni güncelleme sayesinde “Candy Crush Saga” tutkunları şimdi Windows Phone 8.1 üzerinde 268 yeni seviye daha oynayabilecekler. Windows Phone 8 kullanıyorsanız, güncel sürümü alabilmek için 8.1′e yükseltmeniz gerekecek.

Bu hafta Microsoft’un Instagram sayfası için #DoMore ile etiketleyeceğimiz isimleri aradığımız küresel serüvenimizdediş fırçalama biçimimizi değiştiren diş fırçası mucitleri Mike ve Mike ile tanıştık. #DoMore

*Bu yazı, http://blogs.microsoft.com adresinden derlenmiştir.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft, Lumia Ailesinin İki Yeni Üyesini Tanıttı !..

Lumia ailesinin iki yeni üyesi Lumia 640 ve Lumia 640 XL sonunda bizlerle… Alıştığınız Windows Phone tecrübesini yepyeni bir tasarım...

Yeni Macbook’un Türkiye Fiyatı Açıklandı !

Yemi MacBook’un fiyatı döviz kurunun artmasıyla da el yakacağa benziyor. Apple, merakla beklene yeni MacBook’u resmi olarak duyurdu. “Spring Forward”...

Kapat