Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Genç Kadınlar “Women In Business Talk” Etkinliğinde Buluştu!

Microsoft olarak sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında; genç kadınların kariyerleri anlamında kendilerini geliştirebilecekleri, akıllarındaki sorulara yanıt bulabilecekleri ve birer kadın olarak iş hayatını tanıyabilecekleri fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. Kadınlara iş hayatında yer edindirmek, onları cesaretlendirmek ve bilişim teknolojileri alanında kapasitelerini geliştirmek için yaptığımız etkinliklere bir yenisini daha ekledik.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, 16-26 yaş arası kadınlara yönelik Microsoft Türkiye Ankara Ofisi’nde “Women in Business Talk” etkinliğini gerçekleştirdik. 7 Mart Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz etkinlikte genç kadınlarla üst düzey kadın yöneticilerimizi buluşturduk.

Özellikle üniversite öğrencisi genç kadınların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Microsoft Talent Explorer Staj Programı ve Microsoft Academy for College Hires (MACH) programı hakkında yapılan bilgilendirme oturumları ile başladı. Microsoft kariyer fırsatları hakkında sorularına yanıt bulan katılımcılar, daha sonra alanlarında başarıyı yakalamış ve tecrübeli kadın yöneticilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz panelde buluştular. Etkinliğin kapsamı doğrultusunda, yöneticilerimiz iş dünyasında başarıyı nasıl yakaladıklarını ve bu süreçte birer birey olarak yaşadıkları zorlukları katılımcılarımız ile paylaştılar. Katılımcılarımız, kariyer hedefleri, kariyer fırsatları ve iş hayatında kadın olmanın zorlukları ile ilgili soruları ile panele aktif katılım sağladılar.

Panelin ardından yöneticilerimiz ile katılımcılarımızı bir kokteylde buluşturduk. Katılımcılarımız, sıcak bir sohbet ortamında kadın yöneticilerimizin deneyimlerine daha yakından şahit olma ve kariyer yollarını belirlerken rehber olacak bilgileri edinme fırsatı yakaladılar.

Tüm katılımcılarımıza ve destek veren yöneticilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerimizle kadınların her alanda aktifliğini artırması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere!

*Bu yazı, http://blogs.microsoft.com adresinden derlenmiştir.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
2015 Mobil Dünya Kongresi’nde Microsof’ta 10 Ödül

Microsoft, Mobil Dünya Kongresi‘nde 10 ödülü vitrinine yerleştirdi. En İyi Mobil Tablet (Surface Pro 3), Mobil Dünya Kongresi 2015′in En İyisi...

Microsoft, Lumia Ailesinin İki Yeni Üyesini Tanıttı !..

Lumia ailesinin iki yeni üyesi Lumia 640 ve Lumia 640 XL sonunda bizlerle… Alıştığınız Windows Phone tecrübesini yepyeni bir tasarım...

Kapat