Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Ücretsiz İnternet Devri Yaklaştı !

Internet2-1000x750Kalkınma Bakanlı proje kapsamında yeni yapılan bir çalışma ile yoksul aileler ücretsiz internet hizmetine sahip olabilecek. Yapılan çalışmanın temel amacı interneti yaygınlaştırmak ve tüm kullanıcıların gelişmiş internet teknolojilerinden faydalanmasını sağlamak olacağı açıklandı. Yoksul ailelere sağlanacak internet hizmetinde beklenildiği gibi belirli kısıtlamalar olacak. Bu hizmetten faydalanabilecek kullanıcıların öğrenci olması öncelikli abone olmalarını sağlıyor.

Proje ile Gerçekleşecek Uygulama Adımları:

-İnternet erişim hizmetinin yüksek olması nedeniyle bu hizmetten yararlanamayan maddi durumu düşük yoksul ailelerin tespit edilmesi.

-Mobil erişim servisleri ile görüşme abonelik hizmetleri kontenjanları.

-Bilinçli olan ailelerin tespit edilmesinden sonra eğitim amacına yönelik açılmış olan sitelere kota daha yüksek limitte sunulacak.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft, Samsung “aşkı” büyüyor!

Samsung, MWC'de Galaxy S6 ve S6 Edge'in tanıtımını yaparken, telefonların Microsoft uygulama paketleri ile beraber sunulacağını da açıkladı. Ve şimdi bu ilişki,...

2015 Microsoft Research Doktora Bursu Projeleri Açıklandı!

Microsoft Research Cambridge, uzun bir süredir araştırma projeleri, Ortak Araştırma Merkezleri, staj programları ve etkinlik sponsorlukları yoluyla akademik araştırmacılar ile...

Kapat