Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Microsoft; Yeni ve Kolay Power BI İle Tanışın!

power-map

“İş zekası işini” temelinden dönüştüreceğine inandığımız bir hizmet olan yeni Power BI deneme sürümü ile karşınızda. Power BI, kullanımı kolay, erişilebilir araçları ve herkes için giriş engellerini azaltan yenilikçi teknolojisi ile her kurumun  veri kültürünü benimsemesine yardımcı olacak.

Power BI’ya aşina olmayanlara bunun, teknik olmayan kurum kullanıcıları için geliştirilen bulut tabanlı bir iş çözümleme hizmeti (bir hizmet olarak yazılım) olduğunu söyleyebiliriz. Yalnızca bir tarayıcı (herhangi bir tarayıcı) ile veya bir Power BI mobil uygulaması ile müşteriler, canlı operasyonel panolar aracılığıyla kurumlarının nabzını her an ölçebilirler. Etkileşimli görsel raporlar aracılığıyla kurum verilerini derinlemesine araştırabilir ve bu raporları ek veri kaynakları ile zenginleştirebilirler. Power BI’nın ilk sürümünü geçtiğimiz Şubat ayında tanıtmıştık ve o tarihten itibaren müşterilerimiz Power BI’yı daha üretken ve rekabetçi olmalarını sağlayan güçlü anlayışlar kazanmak üzere kullanmaktadır.

Yeni Power BI İle Tanışın

Bugün ön izlemeye sunulan Power BI’nın yeni iş çözümleme deneyiminin müşterilerimiz için kolaylaştırdıkları şunlardır:

    • Kaydolmak – Kaydolmak için tüm ihtiyacınız olan kurumsal bir e-posta adresidir.
    • Bağlanmak– Yerleşik bağlayıcılarla ve GitHub, Marketo, Microsoft Dynamics CRM, Salesforce, SendGrid ve Zendesk dahil çeşitli kaynaklardan alınan önceden oluşturulmuş panolar ve raporlarla verilerinize birkaç dakika içinde bağlanabilirsiniz. Önümüzdeki birkaç ay içinde Inkling Markets, Intuit, Microsoft Dynamics Marketing, Sage, Sumo Logic, Visual Studio Application Insights, Visual Studio Online ve daha birçoğu dahil olmak üzere daha fazlası geliyor. Tasarımdan “hibrit” olan Power BI sayesinde müşteriler, bulut tabanlı çözümleme hizmetimizin tüm faydalarına sahip olurken kendi kurum içi veri yatırımlarından da yararlanabilirler.
    • Kullanmak – Power BI Designer adlı yeni araç, iş analistlerinin verilere bağlanmalarını, modellemelerini ve verileri görsel olarak analiz etmelerini sağlar. Daha sonra sonuçları herhangi bir Power BI müşterisi için zahmetsizce yayımlayabilirler. Aynı zamanda şimdi Apple App Store’da indirilmek üzere mevcut olan Power BI for iPad için de bir ön izleme yayınladık. Bu yılın ilerleyen zamanlarında iPhone, Android ve Windows evrensel uygulamalarını da tanıtacağız.

Bugün, kurumsal bir e-posta hesabı olan herkes yeni Power BI’nın ön izlemesini ücretsiz olarak deneyebilir. Genel kullanıma açtığımızda, Power BI ücretsiz de kullanılabilecek. Aynı zamanda, ek veri kapasitesine ve kurumsal özelliklere sahip Power BI Pro‘yu düşük bir aylık fiyatla sunacağız. Bu beklentiyle 1 Şubat’ta şu anda piyasada bulunan Power BI hizmetinin fiyatını, fiyatta yüzde 75 düşüş ile kullanıcı başına aylık olarak 9,99 $‘a indirdik. Bu teklifler hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Veri Kazancınızı Artırın

Power BI ile müşteriler, verilerinin her baytından en verimli şekilde kazanç sağlayabilirler. Bir veri merkezinde, özel bulutta veya bizim genel bulutumuz da ya da üçünün bir kombinasyonu içinde olsun fark etmez, verilerini Microsoft platformunda depolayan müşteriler, diğer tüm satıcıların platformlarına göre daha büyük bir veri kazancı sağlıyor.

*Bu yazı, https://blog.microsoft.com.tr adresinden derlenmiştir.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
Windows 10 Bu Yaz, 111 Dil Desteğiyle 190 Ülkede Piyasaya Çıkıyor!

Windows 10’un iş ortaklarımıza sağladığı yenilikler ve sunduğu fırsatlar Çin’in Shenzhen şehrindeki Windows Donanım Mühendisliği Topluluğu’nda (WinHEC) anlatıldı. Yeniliğin merkezüstü...

Microsoft, Windows 10 ile birlikte korsan Windows kullanıcılarını affedecek!

Windows 10 ile birlikte keskin dönüşümlere imza atmak isteyen  Microsoft, kullanıcılarla da yeni bir başlangıç yapacak. Reuters‘in haberine göre, yazılım devi illegal Windows kullanıcılarını affederek Windows 10 sürümü...

Kapat