Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Yeni yılda siber saldırılara hazırlıklı olun!

cyber_attact

Son günlerde ülkemiz gündeminde üst sıralara yerleşen haberlerden biri siber saldırılardı. Microsoft, bu alanda da geniş bir güvenlik çözümleri yelpazesi sunuyor. Bu saldırılara karşı daha hazırlıklı olabilmeniz için, sunduğumuz çözümler hakkındaki bu kısa bir bilgilendirmeyi es geçmeyin.

Microsoft Operations Management Suite (OMS)

Hibrit bulut altyapınızın güvenliğini sağlayabileceğiniz OMS içerisindeki Log Analytics servisi; merkezi yama yönetimi, kötü amaçlı yazılım, yetkisiz giriş tespiti gibi konularda kolaylık sağlıyor. Yine OMS içerisinde yer alan iş sürekliliği bileşenleri sayesinde sıkıntı yaşadığınız uygulamaları, Azure üzerinden çalıştırmaya devam ederek kesintisiz hizmet sunabilirsiniz. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Azure

Microsoft Azure platformundan sunduğunuz web siteleriyle güvenli bir bulut platformu üzerinden kesintisiz servis vermeye devam edebilirsiniz. Azure hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Advanced Threat Analytics (ATA)

ATA ile firmanıza yönelik gerçekleştirilen siber saldırıları önceden tespit edebilir; böylece iş işten geçmeden gerekli önlemleri alabilirsiniz. ATA, kurumsal ağınız içinde olup bitenleri izler, öğrenir, risk teşkil edebilecek kullanıcı hareketlerini tespit eder ve basit bir zaman çizelgesi üzerinden size bildirir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı, http://blog.microsoft.com adresinden derlenmiştir.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
Office 365 ile Artık İstediğin Her Yer Ofis!

Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde artık mobil çalışma esnekliği, hepimizin ihtiyaç duyduğu konuların başında geliyor. Mobil cihazların elimiz kolumuz olduğu...

MSP etkinlikleri

Microsoft Student Partner Türkiye ekibi il il, üniversite üniversite gezerek Türkiye’nin dört bir yanından geleceğin yazılım geliştiricilerine ulaşarak eğitim vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz bir ayda İstanbul, Ankara...

Kapat