Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Bilişim uzmanlığınızı göstermenin en etkili yolu: Microsoft Sertifikasyonları

it_pro

Eğer BT sektöründe çalışıyorsanız, firmanızın teknik ekibindeyseniz veya kariyerinize BT alanında yön vermeyi planlıyorsanız, Microsoft teknolojileriyle ilgili uzmanlığınızı göstermenin en etkili yolu Microsoft Sertifikasyonlarıdır.

Microsoft olarak birçok ürünümüzle ilgili yenilikler yaşadığımız bu dönemde Microsoft Sertifikasyonları da bu değişime ayak uydurarak yeni bir yapıya ulaştı. Bu yeni yapıda sertifikasyonlar, konularına göre 5 ana gruba ayrılıyor: Sunucu, Masaüstü, Uygulamalar, Veritabanı ve Yazılım Geliştirme. Bu alanlarda alınabilecek sertifikasyon düzeyleriyse en genel haliyle aşağıdaki gibidir.

bilisim_uzmanliginizi_gostermenin_en_etkili_yolu-1024x389

Tüm bu sertifikasyonlar ve gerekli sınavlarla ilgili bilgileri sizlerle bu yazı dizisinin devamı olarak ilerleyen günlerde paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de bir yandan bu konudaki tüm bilgilere Microsoft Learning sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sertifikasyon sınavları alımlarını ve rezervasyonlarını Pearson Vue üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca mindhub sitesi üzerinden 31 Ağustos 2016 tarihine kadar devam eden Booster Pack sınav kampanyasından da yararlanabilirsiniz.

Microsoft Sınav Kampanyası ile ilgili bilgi almak ve kampanyadan yararlanmak için tıklayın.

BT bilginizi Microsoft Sertifikasyonlarıyla göstermek neden bu kadar önemli?

  • İşe alım sürecinde, yöneticilerin %91’i sertifikasyonlarını bir değerlendirme kriteri olarak ele alıyor. (Microsoft, Microsoft Certification Program Satisfaction Study, April 2012)
  • İşe alım sürecinde, yöneticilerin %86’sı BT sertifikasyonlarını öncelikli bir değerlendirme kriteri olarak görüyor. (CompTIA, Employer Perceptions of IT Training and Certification, January 2011)
  • Her 10 İK yöneticisinden 8’i iş başvurularında sertifikasyonları da değerlendiriyor. (CompTIA, Employer Perceptions of IT Training and Certification, January 2011)

Bu yazı, http://blog.microsoft.com.tr/?p=44521 adresinden derlenmiştir.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
Nesnelerin İnterneti: Dünyanın sinir sistemini oluştururken

IoT… Farklı kişiler için hâlâ farklı anlama gelmekte ki bu durum bilişim ortamında az rastlanır bir şey değil.  IoT; kimilerine...

Hayallerinin peşinden giden öğrenciler, Imagine Cup’ta yarıştı

Microsoft’un öğrenciler arasında global çaptaki teknoloji yarışı Imagine Cup Türkiye Finalleri, hayallerinin peşinden giden öğrencilerin birbirinden yaratıcı proje sunumlarına ev...

Kapat