Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

MSP etkinlikleri

Microsoft Student Partner Türkiye ekibi il il, üniversite üniversite gezerek Türkiye’nin dört bir yanından geleceğin yazılım geliştiricilerine ulaşarak eğitim vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz bir ayda İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Trabzon’dan Kayseri’ye, Eskişehir’den Kütahya’ya, Elazığ’dan Bartın’a düzenlediğimiz etkinliklerin ajandasını ve neler yaptığımızı paylaşıyoruz.

27 Kasım | Ankara

27 Kasımda ETU ACM’nin davetlisi olarak Windows Development MVP’si Engin Polat ile beraber TOBB ETÜ’deydik.

imaj1

Microsoft Azure konulu bir eğitim programıyla katılımcılara bulut çözümleri, kullanım senaryoları, Microsoft Azure ve geliştiricilere sağladığı avantajlardan bahsettik ve Azure denemeleri için 12 aylık DreamSpark kullanımı hediye ettik.

5 Aralık | İzmir

İzmir’de haftalık olarak meet up yapmayı gelenek haline getirdik. Her hafta farklı bir konu üzerine yoğunlaştığımız meet up’ların bu haftaki konusu Nesnelerin İnterneti oldu.

imaj21

Meet up’ta “Nesnelerin İnterneti nedir?”, “Neden şimdi popüler oldu?” gibi soruları yanıtladık; Nesnelerin İnterneti sektörünün bugünü ve yarınını konuştuk. Windows 10 IoT Core ile gelen yeniliklerden bahsedip Raspberry Pi 2 ile bir demo app hazırladık.

11 Aralık | Kayseri

Kayseri’de IEEE topluluğunun davetlisi olarak Melikşah Üniversitesi’ne konuk olduk. Melikşah Üniversitesi’ndeki ilk MSP etkinliğinde katılımcılara MSP Programı, Açık Akademi, Imagine Cup ve Microsoft Azure konularından bahsettik.

 imaj31

Etkinliğin ikinci bölümünde Azure servislerini kullanan bir mobil uygulama hazırlayıp kullanıcılara kendi uygulamalarını nasıl hazırlayacakları konusunda bilgiler verdik. Eğitime katılan herkese 12 aylık DreamSpark aboneliği hediye ettik.

12 Aralık | İstanbul Doğuş Üniversitesi

12 Aralıkta Doğuş Üniversitesin’de IoT konulu bir seminer düzenledik. Kalabalık bir katılımcı topluluğuna IoT ve IOT’un sektördeki geleceğinden bahsedip Arduino ve Raspberry PI gibi cihazlar kullanarak demolar gerçekleştirdik.

imaj41

Seminerin ikinci bölümünde Windows 10 IoT Code sunumu yapıp Windows üzerinde adım adım kurulumunu gerçekleştirdik. Visual Studio ile Universal Application’ların nasıl yapılacağını anlatıp geliştirdiğimiz uygulamayı birkaç farklı Windows cihazda ve Raspberry PI üzerinde çalıştırdık.

12 Aralık | İstanbul Beykent Üniversitesi

12 Aralık’ta İstanbul’daki bir diğer etkinliğimiz ise Beykent Üniversitesi’nde Microsoft Azure Platform Yöneticisi Faruk Çelik’ in katılımıyla gerçekleşti.

Microsoft Azure ve giyilebilir teknolojiler gibi konuların konuşulduğu etkinlikte Faruk Çelik çok sayıda demo yaparak katılımcılara Microsoft Azure kullanımı hakkında bilgiler verdi.

13 Aralık | Eskişehir

Dönemin ilk Eskişehir etkinliğinde katılımcılar MSP programıyla ilk defa tanıştı. MSP Programı, Açık Akademi, Imagine Cup, Talent Explorer gibi konulardan bahsettik.

imaj61

Microsoft Azure ve IoT konusunda birer örnek uygulama hazırlayıp kullanıcılara kendi uygulamalarını nasıl yapabileceklerini anlattık. Katılan tüm katılımcılara denemeleri için 12 aylık DreamSpark kullanımı hediye ettik.

15 Aralık | İstanbul Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü’nün davetlisi olarak Microsoft Azure MVP’si Daron Yöndem ile beraber ITTalks etkinliklerine konuk olduk ve “İyi Kod Nasıl Yazılır?” sorusuna yanıt aradık.

imaj71

İyi kod tanımı oldukça tartışmalı ve farklı durumlara göre değişebilmekte ancak Daron Yöndem’e göre iyi kod, “iyi okunabilir kod” demek.

16 Aralık | İstanbul

Etkinlikler için sürekli farklı üniversitelere konuk olmuyoruz. Bazen de üniversite öğrencilerini Microsoft Türkiye ofisinde ağırlıyoruz. Bu etkinlikte de Trakya Üniversitesi öğrencilerini ofisimizde ağırladık.

imaj8

Katılımcılarımıza Windows Development MVP’si Engin Polat’ın Azure, MVC ve Windows 10 Universal Apps eğitimlerini dinledik. Etkinliğe katılan tüm katılımcılarımıza DreamSpark kartları hediye ederek Microsoft uygulamalarından bazılarına ücretsiz ulaşmalarını sağladık.

19 Aralık | Trabzon AzureFest

MSP’lerin bir sonraki durağı ise Trabzon oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileri için düzenlenen programda ilk olarak Microsoft Azure MVP’si Daron Yöndem “Boş Durma Boşa” adında ilham verici ve cesaretlendirici bir sunum yaptı. Etkinliğin ikinci bölümünde Bilişim ve Microsoft’un bulut bilişim çözümü Azure hakkında bilgilendirmelerden sonra “Neden Bulut Kullanmalıyız?” sorusuna farklı senaryolardan örneklerle açıklık getirdi.

imaj9

Etkinliğin son bölümünde hediye edilen DreamSpark hesaplarıyla nasıl Azure hesabı açılacağını gösterip gelen sorular doğrultusunda MSP Programı, Açık Akademi Yaz Okulu gibi konulardan bahsettik.

23 Aralık | Kayseri

MSP etkinliklerinde genellikle bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümü öğrencileriyle yapıyoruz; ancak bu etkinlikte Elektrik ve Elektronik mühendisliği bölümü öğrencileriyle bir araya geldik. IoT konusunda çalışmalar yapabilmeleri için bilgi verip Microsoft’un öğrencilere sunduğu imkânlardan nasıl faydalanabileceklerini anlattık.

imaj10

Etkinlikteki tüm katılımcılara denemeleri için 12 aylık DreamSpark kullanımı hediye ettik.

23 Aralık | Kütahya

Dönemin ilk Kütahya etkinliği için 23 Aralıkt’a Dumlupınar Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldik.

imaj11

Katılımcıların MSP programıyla ilk defa tanıştıkları etkinlikte MSP Programı, Açık Akademi, ImagineCup, TalentExplorer gibi konulardan bahsettik.

23 Aralık | Bartın

Bartın Üniversitesi öğrencileri arasında gerçekleşen I. Bilişim Söyleşileri etkinliği kapsamında “Bilişim Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği” konulu bir söyleşi hazırladık. Söyleşide Microsoft Student Partners Programı, Bilgi Teknolojileri, Microsoft Azure, IoT, Azurefest, DreamSpark, Bizspark, MVA ve Açık Akademi’den bahsettik. Etkinliğin en çok ilgi gören anı Lise 2. sınıf öğrencisi Arda Özkal’ın “Herkes Kodlayabilir” başlıklı sunumuydu.

imaj12

Arda yarım saatlik sunumunun ardından 40 dakika boyunca soru yağmuruna tutuldu ve kodlamayı nasıl oyun haline getirdiğinden bilgi teknolojilerine olan ilgisine pek çok şeyden bahsederken bunları okulu ve dersleriyle paralel nasıl başarılı bir şekilde yürüttüğünden bahsetti.

23 Aralık | Elazığ

Uzun süredir düzenli olarak etkinlikler düzenlediğimiz illerden biri olan Elazığ’da AzureFest kapsamında bulut teknolojileri üzerine yoğunlaştığımız bir workshop düzenledik. Katılımcıların hediye ettiğimiz DreamSpark hesaplarıyla sahip oldukları Azure hesaplarını kullanarak bulut bilişime adım atmalarını sağladık.

imaj13

Microsoft Student Partners Türkiye’nin dört bir yanında etkinlikler yapmaya devam ediyor. Microsoft Student Partners Programı ve etkinlikleri hakkında bilgi sahibi olmak için bizi #msptr etiketi ile takip edebilirsiniz. Ayrıca fb.com/mskampus sitemizden sürekli güncel bilgiler edinebilirsiniz.

Bu yazı, http://blogs.microsoft.com adresinden derlenmiştir.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
En İyi WordPress Haber Portalı Temaları ile Dünya’da Olanları Takip Etmek

Günümüzde bütün dünyaya bağlı olarak, bizler her köşede neler olup bittiğinden haberdar ediliriz. Bunun sorumluluğu aynı zamanda büyüleyici bir görev,...

Microsoft; Yeni ve Kolay Power BI İle Tanışın!

“İş zekası işini” temelinden dönüştüreceğine inandığımız bir hizmet olan yeni Power BI deneme sürümü ile karşınızda. Power BI, kullanımı kolay, erişilebilir araçları...

Kapat