Yüksel KORKMAZ

+90 506 261 70 70

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

DigiGirlz Day 2015’in ardından

digigirlz_day_ana-1024x576

Microsoft’un çeşitli lokasyonlarda gerçekleştirdiği DigiGirlz Day etkinliğini, bu yıl İstanbul’da Microsoft Türkiye ve kısa adı Kagider olan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ortaklığında hayata geçirdik. 18 Aralık’taki buluşmamızdan dikkat çeken noktaları paylaşıyoruz.

Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 40 genç kadının katıldığı DigiGirlz Day’de katılımcılar bilişim ve teknoloji alanında kariyer yapmaya dair sorularına yanıt buldu. Öğrenciler Microsoft çalışanları ve yöneticileriyle yakın iletişim kurarak Microsoft’ta kariyer süreçlerine dair fikir edinirken, teknoloji sektöründe rol model olan KAGİDER üyesi başarılı iş kadınlarıyla bilişim ve teknoloji alanında kariyer ve iş hayatına daha yakından bakma fırsatı buldular.

digigirlz_day_1

Tüm katılımcılar için ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlik, teknoloji alanında başarılı kadın girişimcilerin paneliyle başladı. İlham verici konuşmalar, Microsoft Türkiye Bulut ve Veri Platformu Ürün Yöneticisi Gökben Utkun Ergüç’ün “Microsoft’ta Diversity & Inclusion” başlıklı oturumuyla devam etti.

digigirlz_day_2

Ardından katılımcıların Microsoft çalışanlarının deneyimlerini bire bir dinleme fırsatı yakaladığı “Office Hour” oturumu başladı. Etkinlik alanının farklı köşelerine konuşlanan Microsoft çalışanlarını ziyaret eden katılımcılar, farklı departmanlardan farklı tecrübelere sahip çalışanlarla iletişim kurarken Microsoft’un global ofislerinden Türkiye deneyimlerine uzanan çeşitli kariyer yolculuklarını dinleme fırsatı buldular. Tecrübe aktarımının esas hedef olduğu bu oturumda konuşmacılar da katılımcılar da harika vakit geçirdi!

Katılımcıların etkinlikte interaktif olarak yer almasını sağlayan son oturumda ise “Gelecek 50 Yıl”ı ele alan bir vaka çalışması gerçekleştirildi. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Onur Koç’un “Teknoloji Trendleri ve Microsoft Ürünlerinin Hayatımıza Etkileri”ni anlattığı zihin açıcı konuşmasından sonra katılımcılar gelecek 50 yıl içinde teknolojiyle hayatımıza getirilebilecek çözümleri 1,5 saat boyunca tartışıp, çözümlerinde Microsoft teknolojilerine yer vererek gün sonunda katılımcılara kısa sunumlar ile aktardılar.

digigirlz_day_3

Etkinliğin tüm süreçlerinde güzel bir ortaklık yürüttüğümüz Kagider’e desteği, tüm katılımcılara ilgileri için teşekkür ediyoruz.

Bu ilk DigiGirlz Day’e katılma fırsatını kaçıranlar için DigiGirlz Day Mart 2016’da Ankara’da bir kez daha gerçekleşecek. Detaylar için takipte kalın!

Bu yazı, http://blog.microsoft.com adresinden derlenmiştir.

No Comments Yet.

Leave a comment

WhatsApp'a Yönlendir
Merhaba!
Ben, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı Yüksel KORKMAZ. Size nasıl yardımcı olabilirim?😊
Önceki yazıyı okuyun:
Office 365 için Aralık’ta neler duyurduk?

Yılbaşı döneminde bile çalışmalarımıza ara vermedik ve yeni uygulamalar ve özelliklerle iş başındaydık. Peki, havadislerimiz ne mi? Mesela Lumia 950...

StorSimple’a genel bir bakış

StorSimple nedir? Kurumlar için faydaları nelerdir? Tüm bunların yanıtının yanı sıra bu hibrit depolama çözümüne dair heyecan verici gelişmeleri de...

Kapat